Často kladené dotazy

 1. Kdo jste?
  • Jsme tým aktivních studentů Slezského gymnázia dokumentující jak školní akce, opavský basketbal, tak i kulturní akce v okolí Opavy
 2. Na čem se jako Televize SGO podílíte?
 3. Co je vaším cílem ?
  • Našim hlavním cílem je si rozšířit všeobecné vědomosti o konkrétní znalosti v oblasti audiovizuální tvorby a žurnalistiky. Školní televize je perfektní příprava na jakékoliv budoucí studium a povolání, zaměřené nejen tímto směrem.
 4. Co bude mou náplní práce ?
  • Nabízíme možnost seberealizace. Po přátelském proškolení Vám umožníme dělat to, co Vás baví. V našem týmu máme místo pro holky i kluky. Můžete natáčet, editovat videa, dělat rozhovory a stand-upy, komentovat sportovní přenosy nebo v režii určovat, které záběry divák uvidí. Velmi často se práce prolíná. Právě tím je činnost v televizi zajímavá a unikátní, plná nových zkušeností a v neposlední míře také zábavná!
 5. Kolik času mě to bude stát ?
  • To záleží jen a jen na Vás. Jestli zvolíte aktivní přístup, který obnáší účastnit se našich meetingů, pořádaných akcí, kurzů, dokumentací sportovních utkání apod. závisí pouze na Vás
 6. S kým spolupracujete ?
 7. Co mi zapojení se do televize SGO přinese ?
  • Získáte znalosti jak teoretické, tak právě i praktické, třeba jak natáčet s kamerou, správně se vyjadřovat při rozhovorech, sestříhat si vlastní video a mnoho dalšího.
 8. Jak se mohu přidat k vašemu týmu ?
  • Nemusíte se bát, žádné předešlé zkušenosti s tvorbou v tomto oboru mít nemusíte! Televize SGO otevírá své dveře všem ochotným naučit se něco nového. Stačí se přihlásit šéfredaktorovi nebo paní učitelce Mgr. Kamile Tkáčové. Scházíme se každý pátek v 10:35 v kabinetu 132. Uvítáme rádi všechny zájemce!
 9. Jak s vámi mohu navázat spolupráci ?
  • Spolupráci jsme otevření a můžete nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. Kontakt naleznete zde (propojení se stránkou Kontakt)
 10. Máte nějaké sociální sítě?