Jak redakce funguje

Redakce Televize SGO čítá asi deset členů, obvykle od prvních až po maturitní ročníky. Redakční scůzky se konají každý pátek. Tam se sejde celá redakce, zhodnotí zadané úkoly a rozdělí si nové (kdo natočí reportáž, kdo sestříhá reporáž aj.). Obvyklá práce člena za měsíc je na jedné až dvou reportážích, někdy také v moderování  nebo natáčení větších školních akcí.

Co nabízíme

Práce redaktora školní televize přináší řadu možností, jak se podívat na akce, kterých byste se normálně neúčastnili – kulturní akce apod. Naučíte se pracovat s kamerou a mikrofonem, dále moderovat či připravit dramaturgii. A samozřejmě se setkáte se spoustou zajímavých lidí: poznáte učitele z jiné stránky či udělat rozhovory s osobnostmi kulturního a veřejného života, např. politiky. Technika, s kterou pracujeme je na velmi kvalitní úrovni (poloprofesionální) a některou máme i stejnou jako komerční televize. Spolupracujeme také se Slezskou univerzitou, konkretně s oborem Multimediální techniky a Mgr. Martinem Petráskem.

Co požadujeme

Člen redakce školní televize by měl především být spolehlivý a pracovitý. Dalším věcem, jako je technika natáčení či dramaturgie nebo moderování, se do značné míry dá naučit, ale základním předpokladem k tomu, aby vše mohlo fungovat, je, aby se na vás vedení redakce mohlo spolehnout, že zadanou práci odvedete včas a podle svých schopností co nejkvalitněji. Dalším předpokladem je flexibilita. Akce, z nichž pořizujeme reportáže, se někdy konají po škole či o víkendech, a je vítané, když si alespoň jednou za měsíc dobrovolně uděláte čas i mimo školu.

Jak se stát členem

Nejjednodušší je přijít na redakční schůzku, která se koná každý pátek o velké přestávce (10:35-10:55) v kabinetě Mgr. Tkáčové. Další možností je zajít za Mgr. Tkáčovou, která je garantem projektu. Přijít můžete kdykoliv během školního roku. A jedna rada na závěr: pokud o práci v redakci uvažujete, neodkládejte své rozhodnutí a zkuste to hned. Trvá obvykle skoro celý školní rok, než získáte takovou praxi, že můžete samostatně natáčet, psát scénáře k reportážím, nebo dokonce střihat, a v maturitním ročníku už se postupně musíte soustředit na maturitu. Pokuď máte jakékoliv otázky, neváhejte nám napsat e-mail na adresu: televizesgo@gmail.com